Maťo Tužinský

Maťo TužinskýPri hľadaní riešenia svojich zdravotných problémov som spoznal Jógu, Pranayamu a Kraniosakrálnu terapiu. Pri všetkých troch som sa okrem iného učil vnímať podnety prichádzajúce z tela a to prijímajúc ich také, aké v tejto chvíli sú, bez ich dodatočného hodnotenia.

Sú situácie, kedy bolesť alebo iné trápenie súvisí s odmietaním, či s nedostatkom priestoru. Prijímajúcim pozorovaním sa vytvára vnútorný priestor, napríklad bezpečný odstup od náročnej životnej situácie. Podobne sa dá napomôcť vytvoreniu priestoru pre uvoľnenie štruktúr tela, aby sa organizmus mohol vyliečiť, keďže myseľ a telo sú v skutočnosti súčasťou toho istého celku.

Vo vnútornom svete, na rozdiel od vonkajšieho, vedie cesta k zmene cez uvoľnenie, plynutie, prúdenie, prijatie. Tak, ako sa nedá rieka tlačiť, ale sama si hľadá cestu krajinou, podobne vnútorné víťazstvo sa neudeje naordinovaním, ale môže prirodzene vyvstať, keď sa mu vytvorí priestor. Stíšenie a vďačné prijatie pomôže vytvoriť priestor, v ktorom sa môže zmena slobodne odohrávať.

Pri práci s Kraniosakrálnou biodynamikou sa ako terapeut namiesto zamerania na problém a jeho odstránenie orientujem na zdravie a jeho podporu. Počas ošetrenia je kľúčový načúvajúci prístup, vytvárajúci bezpečný priestor, v ktorom sa môžu sily zdravia klienta slobodne prejaviť. Tento prístup zároveň rešpektuje priebeh vnútorných procesov organizmu, ktoré sa dejú v súlade s vnútorným načasovaním a spôsobom vhodným pre jeho aktuálny stav.

Kraniosakrálna biodynamika pomáha precítiť vlastné vnútorné bezpečie a stabilitu, objaviť staro-nové vnemy a prinavrátiť tak radosť zo života.

Ing. Martin Tužinský, BCST


Rezervácie:

K Maťovi sa môžete objednať cez náš rezervačný systém.

Absolvované kurzy:

 • Kraniosakrálna terapia – Biomechanický prístup I., II., III.  ( Nijesh Ulrich Hesse, 2008-2010 )
 • Viscerálna terapia I. ( Nijesh Ulrich Hesse, 2010 )
 • Klasická masáž ( Dušan Vavrovič – Škomas, 2012 )
 • Kraniosakrálna terapia – Práca v systéme Telo a emócie ( Radek Neškrabal, 2012 )
 • Kraniosakrálna terapia – Žilné splavy, komorový systém a technika EV4 ( Radek Neškrabal, 2012 )
 • Kraniosakrálna biodynamika – Psychospirituálne implikácie nervovej facilitácie ( Roger Gilchrist – Wellness Institute, 2013 )
 • Reflexná masáž chodidiel ( Dušan Vavrovič – Škomas, 2013 )
 • Kraniosakrálna biodynamika a NeuroEnergetická terapia ( Roger Gilchrist – Wellness Institute, 2014 )
 • Kraniosakrálna terapia – Biodynamický prístup ( Bhadrena Tschumi Gemin, Kavi Gemin – ICSB/International Institute for Craniosacral Balancing®, 2012-2015)
 • Polaritná terapia ( Roger Gilchrist – Wellness Institute, 2015 )
 • Kraniosakrálna biodynamika – Práca s bábätkami – Postgraduálny kurz ( Bhadrena Tschumi Gemin – ICSB/International Institute for Craniosacral Balancing®, 2015)

Prebiehajúce kurzy:

Certifikáty:

Kraniosakrálna terapia

Kraniosakrálna terapia

Viscerálna terapia 1

Viscerálna terapia 1

Kraniosakrálna biodynamika

Kraniosakrálna biodynamika

Systém telo a emócie

Systém telo a emócie

Systém telo a emócie 2

Systém telo a emócie 2

 

Systém telo a emócie 3

Systém telo a emócie 3

 

Klasická masáž

Klasická masáž

 

Reflexná masáž

Reflexná masáž

 

NeuroEnergetická terapia

NeuroEnergetická terapia

 

Kraniosakrálna biodynamika

Kraniosakrálna biodynamika

 

Polaritná terapia

Polaritná terapia