Aromaterapeutická masáž

AromaterapiaAromaterapeutická masáž je spojením klasickej masáže s aromaterapiou a je pohladením nielen pre vaše zmysly. Príjemné dotyky i vôňa pôsobia doslova ako balzám na telo i dušu. Dokážu priniesť úľavu a uvoľnenie celému telu. Tak ako sa uvoľní telo upokojí sa aj naša myseľ.

Odborne by sa dalo povedať, že je to liečebná metóda, pri ktorej jemné a príjemné mechanické podnety vykonávané najmä rukami na povrchu tela, vyvolávajú lokálne alebo vzdialené reflexné zmeny na tele. Napr. stimulujú krvný obeh, ukľudňujú nervovný systém a uvoľňujú svalové napätie…

Hlavnou zložkou aromaterapie sú éterické oleje. Kvalitné oleje obohatené o koncentrované  účinné látky aromatických i liečivých rastlín. Príprava takéhoto masážneho oleja pozostáva zo 100% rastlinného oleja, ktorý je lisovaný za studena v bio kvalite – slnečnicový, mandlový, olivový… pridá sa 10 – 25 kvapiek esenciálneho oleja podľa odporúčania a intenzity aktívnych látok rastlín. Zmes sa dôkladne premieša, vyskúša na predloktí a môže sa nanášať. V našom salóne sú v ponuke Saloos esenciálne oleje Orient, Ruža, Levanduľa a Citrus a ich využitiu napomáha:

Inhalácia cez aromalampu a vyparovanie do priestoru kedy netreba naozaj nič iba byť, dýchať a naplno užívať prítomný okamih. Všetko ostatné sa deje samé.

Aromaterapeutická masáž, ktorá dovolí jemnými dotkymi nášmu telu i príjemnou vôňou duši uvoľniť všetko to čo tam v daný okamih nemusí pôsobiť. Dokonale uvoľní myseľ čo ocení každý kto sa nevie zastaviť v čase a iba byť aspoň na okamih sám so sebou, pre seba a v sebe.

Vône:

Ruža – pre milovníkov krásnej až omamnej vôňe, pôsobí antidepresívne aj ako afrodiziakum, harmonizuje, rozohrieva a podporuje krvný obeh, blahodárne pôsobí na pokožku, dodáva energiu a podnecuje činnosť zmyslov.

Orient – ( príbuzné vône : Jasmín, Ylang-ylang, Santal, Škorica ) – príjemne prevoniava vonkajší i vnútorný priestor záhadnou zmesou nenapodobiteľných korenistých vôní, tiež prehrieva a stimuluje krvný obeh, blahodárne pôsobí na vzhľad pokožky, pôsobí energetizujúco a dráždi zmysly.

Levanduľa – (príbuzné vône : Materina dúška, Lavandin, Šalvia, Rozmarín) ukľudňuje, táto vôňa je vhodná pri psychickom vypätí a nespavosti, má výrazne hojivé a regeneračné účinky, podporuje imunitu, pomáha pri bolestiach hlavy, chrípke i dýchacích problémoch.

Citrón – (príbuzné vône : Litsea Cubeba, Mandarínka, Pomaranč, Limeta, Lemongrass) osviežujúce účinky, pôsobí antidepresívne najmä v zimných mesiacoch kedy je aj v duši málo slnka, vhodný pri duševnej námahe, podporuje koncentráciu, skvele pôsobí na migrény i infekcie dýchacích ciest, pri horúčkach, má antiseptické, antivirálne tiež repelentné účinky, znižuje krvný tlak, povzbudzuje trávenie a priaznivo pôsobí na pleť.

Poznámka: Pri výbere aromaterapie v rezervačnom systéme nezabudnite uviesť jednu z vôní, ktorou si želáte prevoňať Váš vnútorný i Turiya priestor, o všetko ostatné sa postaráme už my.

Indikácie a účinky:

 • prevencia proti rôznym ochoreniam vyvolaných stresom
 • lieči mnohé zdravotné problémy
 • uvoľňuje telo i myseľ
 • pozitívne ovplyvňuje celý nervový systém
 • je dokázaná rýchlejšia regenerácia a obnova buniek
 • tlmenie a zmierňovanie bolestí hlavy a migrén
 • antiseptické, antibakteriálne, dezinfekčné účinky
 • vyvolávajú dobrú náladu a pozitívne ovplyvňujú psychický stav človeka

Kontraindikácie:

 • neodporúča sa, ak je alergia na rastlinné zložky, prípadne esenciálne oleje
 • tehotenstvo (ak je prítomná precitlivelosť na určité vône)
 • užívať s mierou, vyvarujte sa vysokým koncentráciám, môžu pôsobiť až migrenózne

Riziká sú minimálne avšak u každého človeka sú reakcie individuálne!

Nechajte sa touto vôňou objímať, dovoľte nech vás sprevádza po celý deň či určitý čas, v aute, v práci, pri kúpeli, masáži, spánku alebo len pri bežnom odpočinku. Doprajte si oddych, aspoň na chvíľu sa zastaviť a len tak nič nerobiť, nič nemusieť … iba dýchať … prípadne sa nechať unášať príjemnými vôňami či dotykmi pri aromaterapii v Turiyi : )

Rezervácie:

Dĺžka: 30 minút, 60 minút, 90 minút alebo 120 minút
Terapeuti: Evka alebo Tristan